Warsaw Jam – maraton projektowania

Idea Global Jam urzekła nas już parę lat temu! To 48 godzinny maraton projektowania innowacji – święto service designerów i kreatywnych dusz, które wspólnie chcą tworzyć nowe rozwiązania. Dlatego w tym roku porwaliśmy się na organizację tego globalnego wydarzenia pierwszy raz w Warszawie. Tak właśnie wydarzył się Warsaw Jam!

Warsaw Jam 2023

Czym było dla nas i uczestników to wydarzenie?

W dużym skrócie to praktyczne, intensywne szkolenie z procesu projektowego według metodyki Design Thinking. Taki bootcamp projektowy;)

W jeden wyjątkowy weekend w wielu miejscach na całym świecie spotkają się ludzie zainteresowani projektowaniem doświadczenia klienta. Są to nie tylko projektanci, studenci designu czy pracownicy naukowi, ale wszyscy, którzy chcą poczuć na własnej skórze na czym projektowanie polega – każdy może wziąć udział!

Zespoły z całego świata pracują w duchu eksperymentu, innowacji, współpracy i przyjaznej konkurencji przez 48 godzin. Tyle czasu mają na opracowanie i sprototypowanie zupełnie nowych usług, produktów lub inicjatyw inspirowanych wspólnym tematem. Efekty pracy zostaną opublikowane na globalnej platformie Service Jam.

My spotkaliśmy się w Warszawie, w gościnnych progach agencji FENO. W kameralnym gronie 15 osób, podzielonych na 2 zespoły, stworzyliśmy 2 świetne projekty 😉 Tegorocznym wyzwaniem było BUILD RE:BUILD – enigmatyczne, tajemnicze, pełne możliwości!

Nasze projekty poszły w kompletnie różne strony!

Jeden zespół stworzył aplikację dla mam, które po urodzeniu pierwszego dziecka muszą na nowo oswoić przestrzeń. Wszak poruszanie się z wózkiem i konieczność karmienia i przebierania maluszka wymaga specyficznego otoczenia. Nagle okazuje się, że dotarcie do ulubionego miejsca zajmuje 2 razy tyle czasu co wcześniej. A do znajomego warzywniaka nie da się wejść z wózkiem, bo drzwi są za wąskie! Tak powstała apka:

Zobaczcie, jak świetnie zespół bawił się przy realizacji tego projektu – mamy krótkie video

Drugi zespół zidentyfikował potrzebę odbudowania swojego “social komfort” u osób, które wprowadzają się na osiedle. Chcą nie tylko poznać okolicę, ale też zasady panujące w społeczności, polecane miejsca, w różnym stopniu integrować się z sąsiadami. Na tej podstawie zaprojektowaliśmy program on-boardingowy dla nowych sąsiadów:

Nasze projekty widnieją w galerii chwały Global Service Jam – możecie je tam poznać w szczegółach. Podobnie jak setki projektów powstałych w tym samym czasie na całym świecie!

Chcesz z nami projektować? Zobacz nasze szkolenia z procesu projektowego metodą Design Thinking oraz sprawdzaj aktualności na naszym profilu FB i LI. Jesienią planujemy już Warsaw Gov Jam!

W trakcie Jamu nauczysz się procesu projektowego w praktyce, poznasz nowych ludzi, wspólnie poszukacie pomysłu na innowacje, a następnie ją sprototypujecie i przetestujecie „na mieście”. Brzmi fajnie? Zapraszamy!

Author

Nie przegap naszych kolejnych publikacji!

Nie spamujemy! Zawsze możesz się wypisać.
Nasza polityka prywatności.