Jak praktycznie wykorzystać ChatGPT

Obraz wygenerowany przez AI Dall-E na openai.com

Od kilku lat doniesienia o kolejnych etapach rozwoju Sztucznej Inteligencji (AI – Artificial Intelligence) rozpalają Internet, a zwłaszcza media społecznościowe.

Już pod koniec XX wieku AI pokonała szachowego mistrza świata , a kilkanaście lat później wygrała z najlepszym człowiekiem w GO. Obecnie sztuczne inteligencje potrafią grać w każdą grę komputerową, nie mając sobie równych. Ostatnie lata pokazały, że AI może budzić obawy pod wieloma względami, na przykład:

  • Facebook musiał wyłączyć dwie sztuczne inteligencje, które rozmawiając ze sobą stworzyły swój własny język, nie do rozszyfrowania przez człowieka.
  • W połowie 2022 roku inżynier Google poinformował świat, że ich kolejna AI uzyskała samoświadomość.
  • Algorytmy deep learning (metoda uczenia maszynowego) pozwalają stworzyć nieodróżnialne od oryginału materiały audio i wideo znanych osobistości, tzw. deep fake.

W 2017 roku ekscentryczny miliarder Elon Musk stwierdził, że to właśnie Sztucznej Inteligencji ludzkość powinna obawiać się najbardziej.


Czy jednak nie można się zaprzyjaźnić z jedną z nich i zobaczyć,

w czym może nam pomóc?

Oczywiście większość rozwijanych na dużą skalę AI już pomaga nam między innymi w ratowaniu życia, leczeniu raka czy rozwijaniu gałęzi nauki, takich jak biotechnologia, genetyka czy fizyka kwantowa.

Ostatnie miesiące obfitują w informacje o udostępnionych przez OpenAI narzędziach. OpenAi to amerykańska firma rozwijającą sztuczną inteligencję założoną m.in. przez Elona Muska oraz Polaka, Wojciecha Zarembę w którą Microstoft zainwestował ostatnio 40 mld dolarów. Ich AI służąca do komunikacji, ChatGPT, w swiecie cyfrowym stała się popularniejsza niż temat kryptowalut w zaledwie pare tygodni, a piwersze 100 milionów użytkowników pozyskała w rekodowym czasie 2 miesięcy deklasując dotychczasowego rekordzistę TikTok-a (9 miesięcy).

Źródło: Google Trends

Tyle słowem przydługiego wstępu 😉

Teraz skupmy się na tym, jak genialne rozwiązanie, jakim jest AI ChatGPT, można wykorzystać w naszej pracy.

Niedawno natknąłem się na kilka postów, w których autorzy testowali ChatGPT celem przyspieszenia swojej pracy. Zainspirowany, zacząłem sam testować. Najpierw po angielsku, ale szybko okazało się, że ta AI całkiem dobrze radzi sobie także z językiem polskim.

Po kilku dniach zabawy w próby wykorzystania ChatGPT do pracy, mogę spokojnie przyznać, że ta AI bardzo szybko dołączyła do stałego zestawu narzędzi w naszym zespole. Poniżej zebrałem obszary, w których testujemy ChatGPT i w których wkrótce może stać się jednym z głównych narzędzi pracy:

Poniżej przykład krótkiej notatki o wykorzystaniu AI w marketingu, którą napisał o sobie ChatGPT, na pytanie “do czego można wykorzystać AI w marketingu” 😉

“AI (sztuczna inteligencja) jest coraz powszechniej wykorzystywana w marketingu. Możliwości, jakie daje ta technologia, pozwalają na skuteczniejsze i bardziej efektywne działanie w dziedzinie reklamy i sprzedaży.

Jednym z przykładów wykorzystania AI w marketingu jest automatyzacja procesów. Algorytmy AI pozwalają na automatyczne segmentowanie klientów, tworzenie personalizowanych ofert czy też automatyczne generowanie treści reklamowych. Dzięki temu, marketerzy mogą skupić się na innych, bardziej skomplikowanych zadaniach, niż manualne przeprowadzanie tych procesów.

AI także pozwala na bardziej skuteczne targetowanie reklam. Algorytmy mogą analizować dane demograficzne, zachowania zakupowe czy historię przeglądania klientów, co pozwala na precyzyjne dopasowanie reklam do odpowiedniej grupy docelowej.

AI jest także wykorzystywana w chatbotach, które pozwalają na automatyzację obsługi klienta. Chatboty mogą odpowiadać na pytania, rozwiązywać problemy czy też rekomendować produkty.

Wykorzystanie AI w marketingu pozwala na bardziej efektywne działanie i lepsze dopasowanie oferty do potrzeb klientów. To z kolei przekłada się na wyższą skuteczność reklam i większą sprzedaż.”

Sztuczna inteligencja, tak jak ChatGPT, może również pomóc w procesie tworzenia treści. Może służyć jako wsparcie dla copywriterów, dostarczając pomysłów, generując wstępne wersje tekstów czy nawet korygując błędy stylistyczne i ortograficzne.

W analizie danych i prognozowaniu trendów AI również odgrywa ważną rolę. Dzięki zdolności do analizy dużych ilości informacji w krótkim czasie, AI może pomóc przewidywać zmiany na rynku, identyfikować nowe możliwości i lepiej zrozumieć oczekiwania klientów.

W dziedzinie personalizacji, AI może znacznie zwiększyć skuteczność kampanii marketingowych. Sztuczna inteligencja może analizować preferencje użytkowników, dostosowując treści i oferty do ich potrzeb. Dzięki temu, klienci otrzymują bardziej spersonalizowane i atrakcyjne propozycje, co zwiększa prawdopodobieństwo ich zaangażowania i skłonność do dokonania zakupu.

AI może również wspierać działania w zakresie optymalizacji konwersji (CRO). Sztuczna inteligencja potrafi analizować zachowania użytkowników na stronie, identyfikując obszary, które wymagają poprawy lub modyfikacji w celu zwiększenia efektywności.

Wszystko to wskazuje, że sztuczna inteligencja będzie odgrywać coraz większą rolę w marketingu i innych dziedzinach. Wykorzystanie AI, takiej jak ChatGPT, może pomóc przedsiębiorstwom w optymalizacji procesów, zwiększeniu efektywności i osiągnięciu lepszych wyników. W miarę jak technologia będzie się rozwijać, prawdopodobnie zobaczymy jeszcze więcej zastosowań i korzyści płynących z wykorzystania AI.

Author

Nie przegap naszych kolejnych publikacji!

Nie spamujemy! Zawsze możesz się wypisać.
Nasza polityka prywatności.